poznajmnie.pl/
zadzwoń

70 877 70 53 wew 124

Wyślij sms

o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

70 877 70 53 wew 124

8 naturalnych sposobów na zwiększenie poziomu testosteronu

Wyślij sms o Treści MOKRA.KAPA na nr 73976

Jak zwiększyć poziom testosteronu? Dowiesz się z artykułu.

Jest to powszechna obawa wielu mężczyzn, zwłaszcza gdy się starzeją – gdy poziom testosteronu spada i zaczyna spadać, co możemy zrobić, aby utrzymać go na najwyższym poziomie? Odpowiedzi są w rzeczywistości prostsze niż myślisz, więc czytaj dalej, aby poznać 8 sposobów na naturalne utrzymanie, a może nawet zwiększenie poziomu T.

Sposoby na naturalne zwiększenie poziomu testosteronu

Dla mężczyzn testosteron jest bardzo ważnym hormonem , który wpływa na wszystkie rzeczy, które – prawdopodobnie – czynią człowieka „męskim”, takie jak libido, masa mięśniowa i gęstość kości, żeby wymienić tylko kilka. Poziom testosteronu u mężczyzny nie pozostaje stały przez całe życie i nieuchronnie spada wraz z wiekiem. Jednak utrzymywanie poziomu testosteronu w sposób, który jest dla niego natychmiast dostępny, leży w bezpośredniej kontroli każdego mężczyzny. Zasadniczo sposoby, w jakie możesz wspierać swój naturalny poziom testosteronu, są takie same, w jakie zapewnisz zdrowsze życie seksualne i ogólny styl życia; poprzez dietę, ćwiczenia i wystarczającą ilość snu. Jeśli nie robisz teraz tych rzeczy, to rozpoczęcie zdrowszego stylu życia zwiększy twój poziom T. Jeśli obecnie robisz wszystkie rzeczy opisane w tym artykule, będzie to wspierać twój poziom testosteronu na wszystkich etapach męskiej dorosłości. Przede wszystkim jednak opiszmy konkretnie, czym jest testosteron i co robi. Kiedy jesteś młody, testosteron zalewa twój system w okresie dojrzewania, aby wspierać rozwój, taki jak pogłębianie głosu, powiększanie penisa i jąder do rozmiarów dorosłych, a także zwiększanie wzrostu, masy mięśniowej i popędu seksualnego. Poza okresem dojrzewania testosteron reguluje wszystkie te rzeczy, a jego spadek może powodować przyrost masy ciała, utratę masy mięśniowej i zaburzenia erekcji. Aby upewnić się, że poziom T nie zacznie spadać bardziej niż naturalnie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby utrzymać pompowanie testosteronu tak, jak powinno, takie jak:

Wystarczającej ilości snu.

Słyszę, jak mówisz: „Co? Otóż ​​to?” ale zanim zamkniesz kartę, zadaj sobie pytanie: czy śpisz wystarczająco dużo? A nawet wtedy, czy sen, który dostajesz, jest dobrej jakości ? Pełne 8 godzin nieprzerwanego snu ma tak wiele korzyści dla ogólnego stanu zdrowia; co więcej, twoje ciało produkuje większość testosteronu, kiedy łapiesz te ZZZ. W okresach, kiedy nie śpisz wystarczająco dużo lub ciągle się budzisz i przerywasz sen, możesz doświadczyć spadku poziomu testosteronu.

Traktuj się właściwie, stosując lepszą dietę i mniej alkoholu.

Picie w nadmiarze może spowodować spadek poziomu testosteronu we krwi, zgodnie z niektórymi badaniami , które wykazały również, że niskie dawki alkoholu w rzeczywistości powodują wzrost testosteronu we krwi kobiety. Jest jednak zrozumiałe, że obniżenie spożycia alkoholu będzie lepsze dla produkcji testosteronu, ponieważ ogólnie jest lepsze dla twojego zdrowia. Podobnie, ponowne przemyślenie nawyków żywieniowych pomoże utrzymać poziom T, ponieważ badania wykazały wcześniej, że osoby otyłe prawdopodobnie mają niższy poziom testosteronu niż ktoś, kto jest w lepszej formie. W rzeczywistości nadmiar tkanki tłuszczowej może zostać przekształcony przez organizm w estrogen.Według ekspertów żywność wspierająca testosteron, na której należy się skupić, to pełnowartościowa żywność, chude białko, złożone węglowodany i zdrowe dla serca tłuszcze, takie jak te, które można znaleźć w diecie śródziemnomorskiej. Mówiąc o diecie, istnieje wiele naturalnych suplementów, które można zażywać, aby pobudzić produkcję testosteronu i są one łatwo dostępne bez recepty w lokalnej aptece lub w hurtowniach, takich jak Costco. Obejmują one:

Cynk , który działa korzystnie na hormon, który pomaga w tworzeniu testosteronu przez organizm.

Magnez , który nie tylko promuje gęstość kości, jest przeciwutleniaczem, który ochroni testosteron przed wszelkimi efektami utleniającymi.

Ashwagandha to suplement, który nie zmniejszy stresu, a raczej ochroni Twój organizm przed jego skutkami. Ponieważ zwiększony stres może obniżyć poziom testosteronu i zapoczątkować łańcuch zdarzeń, które mogą go jeszcze bardziej obniżyć, zmniejszenie wpływu stresu na organizm (a także stawienie czoła jego źródłom i radzenie sobie z nim) może znacznie pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomy testosteronu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x